Dovolená s cestovní kanceláří INVIA.CZ - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY
SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY
 • Měna
 • emirátský dirham (AED)
 • hlavní město
 • Abu Dhabi
 • Měna
 • 1 dirham (AED)
 • Časový posun:
       + 2 hod. v době letního času
         + 3 hod. v době zimního času

Vstupní formality
 • Cestovní doklady
  • Cestovní pas s platností nejméně půl roku od vstupu na území Spojených arabských emirátů.
 • Vízum
  • vyžadované u jakéhokoli pobytu je možné zažádat na ZÚ ve Vídni, většina českých CK však jeho vystavení zprostředkovává. Často bývá vše vyřízeno tak, aby vízum bylo k dispozici při příletu do Dubaje.
 • Celní a devizové předpisy:
  • Celní a devizové předpisy:Povinná směna valut ani prokázání dostatku finančních prostředků k pobytu nejsou ve Spojených arabských emirátech zavedeny (tuto úlohu naplňuje finanční záruka místního zvoucího subjektu, sponzora).
   Celní kontrole podléhají věci osobní potřeby. Množstevní limit na dovoz 2 l alkoholu se vztahuje na osoby nemuslimského vyznání, všech ostatních se týká zákaz dovozu alkoholu.
   Dovoz a převoz drog, pesticidů, zbraní či střeliva SAE je možný pouze v evidovaném množství na základě zvláštní licence MV země. Přísně je zakázán dovoz opia, narkotik, pornografického a erotického materiálu, politicky či nábožensky citlivého materiálu, antimuslimské literatury a izraelské měny. Výše jmenované podléhá striktní cenzuře, neprodleně je dle práva šariji konfiskováno a dotyčné osoby čeká patřičný postih.
   V případě dovozu zvířat je nutné předložit veterinární osvědčení - potvrzení o očkování proti vzteklině.

Jedna z nejneobvyklejších turistických oblastí, kterou Spojené arabské emiráty jistě jsou, vám předkládá jak kulturu vracející se až k počátkům lidské civilizace, tak i možnost celoročního koupání u překrásných pláží Arabského zálivu.
Vysoká úroveň nabízených služeb a čistota je tu samozřejmostí, místní hotely se řadí k nejlepším na světě. Vyzkoušet můžete jak zdejší speciality tak i jídla evropské kuchyně.
Klimatické podmínky Spojených arabských emirátů jsou od října do května přímo ideální. K tomu široká nabídka sportovního vyžití zahrnující např. lyžování na písečných dunách, golf, rybolov nebo potápění.
Vydejte se ale i na výlet za poznáním klidu pouště a cest, kterými písečné duny křižovaly starověké karavany. Pozvání kočovných beduínů na šálek sladkého čaje či kávy by se jistě stalo neopakovatelným a nezapomenutelným zážitkem.
Spojené arabské emiráty jsou zemí s relativně liberálním přístupem k prosazování zásad islámu. Částečně je tu dovoleno sledování satelitní televize, běžný evropský způsob oblékání je u žen akceptován. Na alkohol byste však v běžných obchodech nenarazili, jeho konzumace je možná pouze v soukromí, příp. v barech a restauracích hotelů. Alkoholické nápoje lze zakoupit v limitovaném množství ve specializovaných prodejnách pouze na časově omezenou licenci (která je vydávána osobám nemuslimského vyznání se souhlasem sponzora a jeho potvrzením o výši měsíčního příjmu).
Kriminalita v zemi výrazně kolísá - v emirátu Abu Dhabi je např. nejmenší, oproti tomu v Dubai narůstá s počtem cizinců.
Nejvhodnější dobou k návštěvě SAE je období jarních měsíců března až května nebo podzim a říjen až prosinec. Teploty i vlhkost vzduchu tehdy nedosahují tak extrémních hodnot.
V závislosti na vysoké intenzitě slunečního záření je nutné používat kosmetické prostředky s vysokým ochranným filtrem a sluneční brýle. Koupání v moři lze doporučit výhradně na chráněných plážích.
Veškeré turistické služby (ubytování, stravování, kulturní vyžití i sport) se ve Spojených arabských emirátech vyznačují vysokou úrovní. Široký výběr zboží z celého světa se vám nabízí v obchodech s denním provozem až do pozdních nočních hodin. Se vším však souvisí poměrně vysoké finanční nároky na dovolenou v této asijské zemi, a to zejména není-li pobyt zprostředkován cestovní kanceláří.
Při dodržování základních pravidel hygieny se není třeba obávat nákazy z potravin. K pití je však lépe užívat vodu balenou.
Důležité kontakty:
 • Policie - 999  Hasiči - 997
  • Civilní ochrana (Defensa civil) - 199
 • Záchranná služba - 214666
 •  Ambulance - 998
 • Roaming Spojené arabské emiráty 
  Telefonica O2
  Eurotel má ve Spojených Arabských Emirátech jediného roamingového partnera - ETISALAT. Cena za hovor do ČR je 139 Kč, sms stojí 12 Kč. Pro více informací a aktuální ceny klikněte zde.
  T-Mobile
  T-Mobile má ve Spojených Arabských Emirátech jediného roamingového partnera - ETISALAT. Hovor do ČR vás vyjde na 126 Kč, sms 11 Kč. Více informací a aktuální ceny najdete zde.
  Vodafone
  Oskar má ve Spojených Arabských Emirátech jediného roamingového partnera - ETISALAT. Cena za hovor do ČR je ve špičce 28 Kč, mimo špičku pak 22 Kč. Cena sms 7 Kč. Pro více informací a aktuální ceny klikněte zde.
Vyberte si dovolenou, zájezd v Čechách  «  » mi Vám zajistíme výhodný spotřebitelský úvěr 775069512  levna.dovolena@gmail.com
Úvod « » Dovolená « » Čedok « » Net Travel « » Invia « » Adriatic «
 » Adriatica « » Hotely
« » Letenky