Dovolená s cestovní kanceláří INVIA.CZ - Egypt
Egypt
 • Egyptská arabská republika
 • Měna
 • egyptská libra (EGP)
 • Hlavní město
 • Káhira (Cairo)
 • Doba letu :
  • cca 4,5 - 5 hod

Vstupní formality
 • Cestovní doklady
  • Pro vstup do země je zapotřebí cestovní pas, který je platný minimálně dalších 6 měsíců po podání žádosti o vízum.
 • Vízum
  • Při organizované turistice ( zájezdy CK ) je vízum udělováno za poplatek přímo na letišti v Egyptě.
   Cestujete-li individuálně, je možno si o vízum požádat na egyptském velvyslanectví v Praze
 • Celní a devizové předpisy :
  • Do Egypta je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografické zboží, zbraně a veškeré drogy. Za prodej a přechovávání drog se udělují velmi vysoké tresty (desítky let odnětí svobody, ve vyjímečných případech trest smrti). Pozor si dejte také na některé druhy léků či jiných podpůrných prostředků - mnohé z nich jsou přísně kontrolovány, především jejich vývoz z Egypta. U vývozu je nutno pamatovat na přísný zákaz vyvážení památek, přírodního bohatství a zlata v nezpracované podobě.
   Po příletu do Egypta mají turisté možnost zakoupit zboží z bezcelních obchodů - duty free shop - v limitované výši (doporučujeme částku zjistit od pracovníků egyptského letiště).
   Povinná směna valut není v Egyptě zavedena. Výměnu peněz doporučujeme provádět v bankách, směnárnách či lepších hotelích - za směnu pěnez na černém trhu Vám kromě bezpečnostních rizik hrozí i postih od místních orgánů.
 • Měna  egyptská libra (EGP)
  • Orientační ceny V Egyptě se považuje za samozřejmost až povinnost o ceně smlouvat. Pokud tak neučiníte, nejenže za zboží zaplatíte přemrštěnou částku, ale ještě tím prodejce urazíte.
EGYPT - ZEMĚ FARAONŮ
Země rozkládající se na pomezí Asie a Afriky, mezi Rudým a Středozemním moře - to je Egypt. Poušť zaujímá velkou část jeho území, přesto - a nebo právě proto - má Egypt turistům co nabídnout.
Egypt je pro většinu z nás obestřen záhadami a mystikou. Je to země protikladů, na jedné straně rozpálený pouštní písek, na straně druhé životodárný Nil. Můžete zde obdivovat pyramidy a sfingy symbolizující zašlou slávu dávných faraonů, užívat si azurově modrých vod Rudého moře nebo objevovat úžasný podmořský svět korálových útesů, podmořských jeskyní a tisíců druhů pestrobarevných ryb. V zemi, kde teplota vody málokdy klesne pod 20°C si zajisté přijdete na své.
Podnebí:
Podněbí v Egyptě je suché subtropické. Rozlišují se pouze dvě roční období: letní - od května do října - kdy teploty nezřídka dosahují i 45°C a zimní - od listopadu do dubna - kdy se teploty pohybují kolem 30°C ve stínu. Srážky se v Egyptě vyskytují spíše vyjímečně, zejména pak na severu země (Káhira, Alexandrie).
Ostatní:
V Egyptě je běžným zvykem darovat tzv. bakšišné. Většina turistů zaplatí za jednu noc v hotelu mnohem víc peněz, než si průměrný Egypťan vydělá za celý měsíc. Tím pádem jsou všichni cizinci považováni za nesmírné boháče a zaplacení bakšiše je vnímáno jako pomoc člověka jinému člověku.
Bakšišné, které platíte cestovní kanceláři, je rozdělováno mezi personál letiště a hotelu.
Orientační ceny
arabský chléb - 4,30 Kč (1 EGP) bílé pečivo - 22 Kč (5 EGP) mléko 1l - 22 Kč (5 EGP) máslo - 30 Kč (7 EPG) jogurt - 18 Kč (4 EGP) balená voda 1,5 l - 6,50 Kč (1,5 EGP) víno 1l - od 258 Kč (60 EGP) pivo - 26 Kč (6EGP) rychlé občerstvení - 86 Kč (20 EGP)
Ceny v egyptských hotelích se odvíjejí v závislosti na jejich úrovni, tradici a kvalitě. Obvykle se uvádí, že pro evropský standard jsou přijatelné hotely od tří až čtyř hvězdiček nahoru. Ceny v těchto ubytovacích zařízeních se počínají pohybovat okolo 15-50 USD za noc a lůžko. V Káhiře se mohou v hotelích typu Hilton, Meridien, Sheraton atp. vyšplhat až na sumy obvyklé ve všech světových metropolích. Vedle tohoto ubytování lze však přebývat i v hotelích a turistických ubytovnách nižší cenové kategorie, v nichž se cena může pohybovat okolo 3-5 USD za noc a lůžko. Od cenové relace se však odvíjí úroveň služeb, které tato ubytovací zařízení poskytují. Podobně jako u hotelů se ceny v restauračních zařízeních liší v závislosti na jejich kvalitě. Obecně však lze říci, že ceny jídel v restauracích nedosahují cenové hladiny obvyklé ve světě. Turisté se nejčastěji stravují v husté síti bister a restaurací, kde cena jídla pro čtyři osoby nepřesáhne 25 USD.
Důležité kontakty:
 • stálá služba policie: 122 turistická policie: 126
  hasiči v Káhiře: 125 hasiči v Alexandrii: 180
  Western Union Money Transfer - v Egyptě existuje již 14 poboček, v Káhiře např. v hotelu Marriot tel. 7957454, 3313533
 • Elektřina:  je 220 V, kmitočet 50 Hz.
  Ve většině hotelů vyšší třídy jsou zásuvky přizpůsobeny evropským spotřebičům, všude jinde ale budete potřebovat adaptér
 • Roaming Egypt
  Telefonica O2
  Eurotel má v Egyptě dva roamingové partnery: MobiNil Egypt a Vodafone Egypt. Ceny za hovor do ČR jsou různé dle tarifu, ale většinou se pohybují kolem 81 Kč, odeslání sms do ČR potom cca 10 Kč.
  T-Mobile
  T-Mobile má v Egyptě dva roamingové partnery: MobiNil (ECMS) a Vodafone Egypt Telecommunications S.A.E. Ceny za hovory do ČR a sms se poměrně liší, proto doporučujeme důkladně pročíst ceníky.
  Vodafone
  Oskar má v Egyptě dva roamingové partnery: MobiNil (ECMS) a Vodafone Egypt. Ceny za voláni a sms se liší dle tarifu a operátora.
Vyberte si dovolenou, zájezd v Čechách  «  » mi Vám zajistíme výhodný spotřebitelský úvěr 775069512  levna.dovolena@gmail.com
Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
Úvod
« » Dovolená « » Čedok « » Net Travel « » Invia
« » Adriatic «  » Adriatica «
 »
Hotely
« » Letenky