MADEIRA dovolená  pro Vás zajistí INVIA.CZ 
Madeira – „Ostrov květin“, „ perla Atlantiku “, „ zelený ráj “.
Je to sympatický   malý ostrov (na šířku měří pouhých 22 km a na délku 57 km). Ale pro své hornaté vnitrozemí budí dojem rozlehlého divokého ostrova. Na Madeiře panuje po celý rok příjemné subtropické podnebí, proto se zde daří jak květeně, tak turistům vyhledávajícím hřejivé paprsky slunce.
Na nevelkém stejnojmenném portugalském ostrově v Atlantském oceánu najdete samozřejmě nejenom výšivky a víno, ale také překrásnou přírodu, příjemné a milé obyvatele, luxusní golfová hřiště i zajímavé historické památky nebo ty nejzajímavější kulinářské speciality.
MADEIRA - „levadas“
Kouzelné a malebné slůvko Madeira znamená v portugalštině úplně obyčejné „dřevo“. Ostrov tak nazval první objevitel, překvapen tím, že nalezl uprostřed nekonečných vod modrého Atlantiku malinkatý kousek země porostlý od břehů až po vrcholky hor věčně zeleným lesem.
Rostou tu nesčetné druhy květin a stromů, orchideje jsou tu plevel u cesty a zdejší botanická zahrada připomíná klenotnictví plné těch nejkrásnějších šperků. Pro milovníky přírody je zde ovšem připraven bonbonek pod názvem   
„levadas“ 
Je to unikátní zavlažovací systém, který se na tomto ostrově buduje již od jeho objevení. Levada je malý regulovaný potůček křišťálově čisté horské vody, kolem něhož vede malá úpravná stezka. Po ní chodí „levadeiros“ čili ti, kdo se o zurčící říčky starají, ale samozřejmě i turisté.
Procházky kolem levadas patří k největším ostrovním zážitkům .  Túry si tu vyberou všichni podle svých fyzických možností – od těch nejjednodušších, téměř lenivých procházek po rovince až po výpravy, které vyžadují pořádnou fyzičku. Na těch složitějších výpravách podél levadas je vždycky lepší mít s sebou profesionálního průvodce. Zdálo by se téměř nemožné tu zabloudit – stačí přece jen jít podél potoka! Jenže – celková délka levadas na ostrově je 2150 kilometrů. Profesionální průvodce vám navíc zasvěceně ukáže všechny ty klenoty zdejší flóry, kterých byste si jinak možná ani nevšimli
 Až teprve potom si uvědomíte, proč se vlastně Madeiře říká Květ oceánu neboli Flor do Océano.   Madeira objevena
Jisté je, že roku 1418 se vydali první lodě portugalského mořeplavectví bádat po nových neobjevených územích.
Joao Goncalves Zarco se stal objevitel madeirského souostroví. Nikdo už dnes neví, jestli jej objevil náhodou, či plul najisto. Existují dvě vysvětlení, totiž že Zarco musel za bouře přistát u písčitých břehů dnešního Porta Santa (proto pojmenování ostrova Svatý přístav). Nebo plul s přesným cílem a o umístění Madeiry se dozvěděl z kastilských zdrojů.      Ať tak, či onak. Madeira byla objevena.
Po roce se Zarco na ostrov vrátil a prozkoumal jej. Bartoloměj Perestrelo a Tristao Vaz Teixeira se účastnili objevné výpravy. Ostrov pojmenovali Ilha da Madeira – Ostrov dřeva. Zarco a Texeira byli jmenováni guvernéry Madeiry, Perestrelo byl jmenován guvernérem ostrova Porto Santo. Tak rozhodl portugalský král, který tímto zahájil kolonizaci ostrovů.
eshop
obchody na internetu
Úvěry

autohits  optimalizace PageRank.cz autohits
Jaroslav Novák © 2008
  Začněte vydělávat peníze s INVIA.CZ
Přehled « » Čedok « » Net Travel « » Invia « » Adriatic
dovolená-úvěr « » dovolená ČR-SR
« » Adriatica « » Úvod